"Enter"a basıp içeriğe geçin

TV8 TAHTA KAŞIK

Tv 8   Tahta Kaşık  ta  Ayvaz Şefin Ramazan proğramına katıldım.   Program daha önce çekildi. Editör Yasemin hamın beni proğram başlamadan 1saat kadar önce davet etti. O kadar kısa zaman da menü geliştirmek ,düşünmek çok zor. Daha önce kanal da katıldığım proğram da Adana yemekleri yapmıştım.

Farklı olsun v.s derken Bulgur yemekleri olsun dedik. Araba da telefonla konuşa,konuşa , bir,eksik bir fazla  malzemeleri ayarlamaya çalıştık.  Alalacele saç ,makyaj kamera önündeyiz!

 

Sağ olsunlar ,yönetmen Fulya,editör Yasemin ,Buse,Deniz,Şef asistanı Hacer, hanımlar . Yönetmen yardımcısı Burak, Semih beyler … Çok yardımcı oldular.. Bana proğram da konuşun . Ne isterseniz anlatın. Konuşma olmayan proğramlar iyi  olmuyor , vs… Ay ben de hiç sevmem konuşmayı!???

Tekrar izleyince proğramı ne çok konuştuğumu fark ettim!.. Umarım izleyenler sıkılmamıştır.. Yalnız bana yayın gününü bildirmediler ,galiba yoğun işleri arasın da unuttular…  Dostlarıma ,yakınlarıma haber veremedim. Tam proğram başladı. Torunum Deniz çizgi flim izlemek istiyor! Derincim oyun istiyor.. Televizyon da bakıcısını,Anneannesini de görmek istiyor….

Ardından çok eski dostlarım aradılar.. Ne güzel onların sesini tekrar duymak.. Tv ye çıkmanın belki en güzel yanı da bu..

 

Nihayet bizler ev hanımlarıyız , şefler bizden farklı düşünebiliyorlar. Ama sanırım Ayfaz şef benim yemeklerimi anladı. Beraberce . Bir börekhttps://www.nursendogan.com/2010/11/cig-kofteli-atistirmalik-rulolar/  yaptik.

Bir salatahttps://www.nursendogan.com/2011/08/enginarli-bulgur-salatasi/ Ben tarifle çok oynarım ,yaptığımız salata da dolma fıstığı ve üzüm vadı. Yukarı daki tarif aynı ama daha sade.Bu salata aşurelik buğday veya firik bulgurla da yapılabilirhttps://www.nursendogan.com/2013/04/enginarli-bugday-salatasi/

Kalsik bir çorba oldu. Analı, kızlının yalnız kızlarını hazılahttps://www.nursendogan.com/2009/06/anali-kizli/dık . Buradan izlemeniz mümkün. Sonun da galiba en fazla böreklerimi beğendiler .Çünkü önce o bitti. Belki atıştırmalık yenmesi kolay olduğu için.

 

Yemek tariflerini izlemek için tıklayın ;

http://www.tv8.com.tr/v-11675-157-tahta-kasik-01-agustos-2013