"Enter"a basıp içeriğe geçin

TÜRKMAX GURME ZİYARETİM

 

TÜRKMAX GURME kanalın da, sevgili Jess var diye izliyordum. Yıllardır evimizin oğlu gibi.. Sağ olsunlar beni de  davet ettiler. Jess le güzel,güzel sohbet ettik.  Kitabım Bulgurun Hallerine ilgi gösterdiler tanıttılar.

Zaman nasıl geçti anlamadım ve doyamadım. Çünkü ,ulaşımdan ,kuaför,makyöz , Jess, Turhan bey, Aydın, ve Melih şefler inanılmaz kibar ve sıcak davrandılar. Adını bilemediğim başka bir görevli beni kapılara kadar geçirdi. Hepsine , ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Benim için güzel bir gündü.

Ne yazık ki kanalın yayın politikası gereği video paylaşmıyorlar.  Sadece fotoğrafları gösterebiliyorum. Ben de kendimi izleyemedim.  Umarım izleyenler beğenmiştir.

Kitabımdan    https://www.nursendogan.com/2011/07/labne-ve-avakado-dip/ yaptım. Ayrıca kitabımdan bir kaç örnek götürmüştüm.

Ne güzel bizim de paralı da olsa artık  yemek kanallarımız var.  Bir gün ulusal kanallarımız da olmalı.

Biz nasıl yabancı yayınları satın  alıyorsak, biz de yayınlarımızı diğer Ülkelere satarız.  Yemeklerimize sanılandan fazla ilgi var aslında.

 

Bir başka kanalda İngiliz hanım şef hayranlıkla bizim yemekleri yapmış ve programı bize  satıyor! Teşekkür etmek lazım ,bizim yapamadığımız tanıtımı o yapıyor.  Hem Ülkemizin her yerini gezdiği için ,güzel Türkiyemizi de tanıtıyor.

Dünyayı gezen  ünlü Şef dediği gibi , Anthony Bourdain’ nin” Ülkenizi sadece yemeklerinizle tanıtmanız yeter!” Umarım  bir gün bizde   diğer Ülkelere yemek programları satarız.