"Enter"a basıp içeriğe geçin

HOLLYWOOD

28 Aralık 2015 günü sevgili kızım ve torunlarım  ile Los Angeles ta çok güzel günler geçirdik. Hemen sonra bu güzel anılarımı yazıp siz sevgili dost ve yakınlarımla paylaşmak isterdim. N e yazık ki, hemen tatil sonrası 3 Ocak 2015 te canım Annemi kaybettim. Ve yazık ki, cenazesine yetişemedim.  O  acı ile bu güzel anılarımı ancak bu gün 26 Şubat 2017 gecesi verilecek Oscarlar aklıma getirdi. Hazır gripten muzdarip televizyon karşısında  oturur iken yazmak istedim.

Hollywood ta olmak heyecan verici . İdi . Flimlerin çekildiği stüdyoları  gezmek çok ilginçti. Dünyanın her tarafından gelmiş insanlar, saatlerce kuyrukta bekledikten sonra. Gezi trenleri ile stüdyoları gezdik.

Kovboy kasabaları, dar bir alanda, depremler, fırtınalar, yangınlar , vahşi ormanlar , dizilerin çekildiği evler ,sokaklar. Nasıl çekiliyor  görebiliyorsunuz. Bir anda karşınıza Marlin Moonre  çıkıveriyor..

Dar bir alan, bir havuzda savaş sahneleri, çarpışan arabalar, kazalar nasıl çekiliyor  gösteriyorlar.

Bu arada Dünyanın en ünlü yıldızlarının yaşadığı Beverly Hills te evleri görmek. Tour alıyorsunuz. Rehber hanım, oldukça esprili bir şekilde yıldızların dışarıdan oldukça mütevazi görülen evlerin, kaç odalı,kaç havuz  ve kaç banyolu olduğunu anlatıyor. Evler tek ev şeklinde değil de, evler topluluğu ( konuk evi, hizmetli evi şeklinde) O evlerde verilen muhteşem partileri , ne kadar pahalı oldukları v.s..

Hatta canım torunum Sara Su  o zaman 8 yaşında idi rehber hanımın  taklidini yaptı bize..

Meşhur Sunset bulvar, Beverly Hills.

Yıldızların canlı gibi duran mumyaları oldukça ilgi çekici.

 

Oscarların verildiği DOLLBY THEATER ı

gezmek çok heyecan verici idi. Gruplar halinde pahalı biletler karşılığında ,yıldızların yürüdüğü koridorları ,

bir taraftan girip ödül aldıktan sonra diğer taraftan çıkıyorlar. Ödül verecek misafirlerin beklediği odaları geziyorsunuz

. Sahne düşünülmeyecek kadar büyük(  yukarıda ki fotoğraf sahneden salona doğru çekildi.)

. Tonlarca malzeme geliyormuş ve günlerce çalışıp dekorları hazırlıyorlar.  Sahneden muhteşem salonu

görmek güzeldi.

Hangi yıldızın nereye oturduğu koltuklara fotoğrafları yerleştirmişler.

Ödüllerin verildiği  Dollby theaterın önünden geçen cadde kapatılıyor , tamamen kırmızı halı seriliyor basın ve halk karışı binadan izleyebiliyorlar.

Kaldırımlarda yıldızların isimlerinin yazıldığı yıldızlar çok ilgi çekiyor. Turistler  bol bol fotoğraf çekiyorlar.