"Enter"a basıp içeriğe geçin

AVAKADO VE NARLI KİNOA SALATASI

 1. Kinoa Ülkemizde de üretilmeye başlandı . Ama hala yüksek fiyatla satılıyor.. Ben her ne kadar bulguru tercih etsem de ,günceli ve istekleri karşılamak için zaman, zaman kinoa da kullanıyorum.
 2. Bu salatayı branch daveti için yapmıştım. Daha önce yaptığım kinoa salatalarında kinoanın hafif acımsı tadını  kırmak için tatlı bir şeyler katmak gerektiğini düşündüm. Nar güzel uyum sağladı. Nar tanelerini karıştırmadım ki kinoa kırmızı olmasın. Tabak kenarında  çok daha iyi oldu. İsteyen istediği kadarını tabağında karıştırsın.
 3. MALZEMELER
 4. 1 Su bardağı beyaz kinoa
 5. 2 su bardağı su
 6. 1 suyu ve kabuğunun rendesi
 7. 3-4 çorba kaşığı zeytinyağı
 8. 3-4 adet yeşil soğan
 9. 1  adet olgun avakado
 10. tuz
 11. 1 adet ayıklanmış nar taneleri
 12. 1 avuç Antep fıstığı , isteğe bağlı
 13. HAZIRLANMASI
 14. 2bardak suyu bir tencerede kaynatın . Kinoayı tel süzgece alın. Ovarak yıkayın. Kaynayan suya bırakın. Tuz ilave edin. Suyu çekinceye kadar haşlayın
 15. . Tencereyi ocaktan alın. Zeytinyağı, limon suyu ve limon rendesini ilave edin. Karıştırın ve soğumaya bırakın.

Yeşil soğanları doğrayın ilave edin.koduyu ikiye bölün. Çekirdeğini çıkarın.  Bir kaşık yardımı ile kabuğunu ayırın ve kabuğun içerisinde kare , kare kesin. Hemen üzerine bir miktar limon sıkın. Avakado dilimlerini kinoaya fazla ezmeden katın. Ve servis tabağına alın. Üzerine arzu ederseniz bir miktar fıstık serpin.  Nar  tanelerini kenar kısma yerleştirin. 

Nar tanelerini kenar kısımlara yerleştirin.Brunch daveti masamız