"Enter"a basıp içeriğe geçin

MARMELATLI SEVGİ KURABİYELERİ


Çocukluğumun un kurabiyesi. Basit ama çok lezzetlidir.Yapmak istemiyorum ,çünkü yemeden duramıyorum.
Kurabiyelerin ortasına marmelat koymak için yarısının ortalarını bu kez kalp şeklinde kestim.Bir kısmını tek, tek pişirdim sonra aralarına marmelat sürdüm.Bir kusmını pişirmeden yapıştırdım..Tek, tek pişirdiklerim daha güzel oldu.. Bundan sonra hep ayrı pişirmeyi tercih ederim galiba..Sevgilerle…
MALZEMELER
125 gr tereyağı
2çorba kaşığı pudra şekeri
2 su bardağına yakın un
1tatlı kaşığı vanilya
1fiske tuz
Sürmek için marmelat
HAZIRLANMASI
Oda sıcaklığında ki tereyağını ,pudra şeker ve tuz ve vanilta ile krem gibi oluncaya kadar çırpın. Unu eleyerek azar,azar ilave edin.Hamur toplanacak gibi olunca, artık un katmayın.Hamuru toplayın.10 dk. Dinlendirin.
Hamuru yağlı kağıt arasında 1mm kalınlığında merdane ile açın.Bir bisküvi kalıbı ile kurabiyeler kesin.Kurabiyelerin yarısını ortalarından istediğini, şekilde küçük delikler açın.
Yağlı kağıt yayılmış tepsiye isterseniz tek,tek dizin.İsterseniz delikli olanları düz olanların üzerine yerleştirin..Bu arada iki katlı olanları ayrı tepsiye dizin.150 derecede ısıtılmış fırında tek olanları 10 dk. Çift olanları 15- 20 dk. Kızarmadan pişirin.
Fırından alın, soğumaya bırakın.
Sevdiğiniz fazla sulu olmayan marmelattan orta kısımlara yerleştirin.Tek olanların arasına sürün. Servis tabağına alın..